Odznaki Odznaki
ZASADY UCZESTNICTWA W ODZNAKACH JEŹDZIECKICH:
1) Nie trzeba posiadać aktualnych badań lekarskich jednak trzeba cieszyć sie dobrym stanem zdrowia. Jeździec bierze udział w odznace na własną odpowiedzialność lub odpowiedzialnośc rodzica/opiekuna.

2) Trzeba jeździć w naszej szkółce:
- conajmniej od 3 miesięcy
- regularnie 2 razy w tygodniu lub więcej - 2 razy to "minimalne - minimum"! częstotliwości jazd przy której można nabyć odpowiednie umiejętności

3) Trzeba wykazywać sie umiejetnościami umożliwiającymi przejechanie podstawowego parkuru wysokości danej odznaki jeździeckiej bądz wyższego w przypadku skoków. W przypadku ujeżdzenia wykazywac umiejętność prowadzenia konia w trzech chodach, płynnego wykonywania kół oraz wolt, zmian kierunków. TO CZY POZIOM UMIEJĘTNOŚCI JEŹDZIECKICH JEŹDZCA JEST WYSTARCZAJĄCY DO EGZAMINU OKREŚLAJĄ INSTRUKTORZY/TRENERZY BHT. W przypadku odznak istotne tez jest zaliczenie teoretyczne (pytania do nauczenia się). Pytania do sciągnięcia, program czworoboku oraz skoków dostępny w linkach poniżej.

4) Do wniesienia bedzie opłata za odznakę (zależna od organizatora odznaki ok. 100-150zł), opłata za konia (najczęściej liczona z karnetów) oraz opłata za transport konia (jesli na egzamin trzeba dojechać do innego ośrodka). Opłaty dokładnie ustalane są przed odznakami.

5) Na egzamin na odznake jeździecką NIE TRZEBA mieć galowego ubioru jednak wymagany jest ubiór "schludny" tak więc białe bryczesy i frak NIE SĄ obowiązkowe. Przy wyborze ubioru prosimy uwzględnić: czyste bryczesy w nie krzykliwych kolorach, sztylpy i sztyblety badz oficerki (zakryte łydki!), kask i ZWIĄZANE WŁOSY!, koszulka, kamizelka, bluza lub kurtka BEZ KAPTURA w NIEkrzykliwych kolorach, przylegajace do ciała, bez niestosownych napisów.

6) Uczestniczący w odznace ma obowiązek przygotować sobie konia oraz sprzęt do zawodów.


MATERIAŁY DO ŚCIĄGNIĘCIA NA POTRZEBY ODZNAK:


=>TEORIA DO Brązowej Odznaki Jeździeckiej - materiały pomocnicze ;)


=> WYMAGANIA PZJ NA ODZNAKI JEŹDZIECKIE 2018r.

=> OŚWIADCZENIE - DANE OSOBOWE(wydrukować, wypełnić i przynieść na odznakę!!!)=> Skany Akademia Jeździecka - Do opieki stajennej!!!


BHT Strona Główna
Polub BHT na Facebooku


BHT Na Facebooku
- © 2008r Copyright by Nina R. -
e-mail: stajniabht@gmail.com