LINKI DO CIEKAWYCH ARTYKUŁÓW:

JAKIE SĄ KOSZTA KUPNA I UTRZYMANIA KONIA - horseplanet.plMETERIAŁY WŁASNE autor: Nina Rybczyńska

SPRZĘT JEŹDZIECKI - Co na Początek??? Nina Rybczyńska

CZĘSCI CIAŁA KONIA Podstawy! - Nina Rybczyńska


KSIĄŻKI

=> Poradnik Młodego Jeźdzca, autor: Isabelle Von Neumann-Cosel
Dobra pozycja dla młodszych jeźdzców bądz jeźdzców całkiem początkujących (niekoniecznie dzieci) tak na dobry poczatek aby złapac podstawy. Prosta w odbiorze, z obrazkami i dobrym tłumaczeniem każdego kroku wejścia w świat jeździectwa.

=> Akademia Jeździecka cz.1, autor: Wacław Pruchniewicz
Książka zawiera ponad 300 stron ogólnej wiedzy na temat koni ogólnie, obchodzenia sie z koniem, utrzynmania, zywienia i zdrowia koni. Do tego znajdzie sie tam elementy rzędu jeździeckiego, wyposażenia jeźdzca. Również tematy związane z teorią klasycznej jazdy konnej, lonżowania, powożenia, transportu koni, bezpieczeńtwa i hodowl koni.

=> Nauka Jazdy Konnej, autor: Museler Wilhelm
Polecam tą książkę dla jeźdzącej już młodzieży oraz dorosłych. W bardzo fajny i konkretny sposób opisuje ogrom pracy i zależności działających podczas szkolenia jeźdzca oraz konia. Szczegółowo i ciekawie autor przedstawił w niej poszczególne elementy nauczania prawidłowego dosiadu i używania reszty pomocy w harmonii z koniem. To samo z odwrotnej perspektywy jak szkolić konia. Podaje również opis kilku ćwiczeń ujeżdzeniowych, opisuje dalsze niz podstawowe szkolenie konia i jeźdzca oraz pokrótce opisuje wyposażenie jeźdzca i konia.

BHT Strona Główna
Polub BHT na Facebooku


BHT Na Facebooku
- © 2008r Copyright by Nina R. -
e-mail: stajniabht@gmail.com